Brønnøysundregistrene logo Registeretat og datakilde Hopp til hovedinnholdet på siden
Forsiden Indeks a-å Kontakt oss English
 
Registrering og tinglysing Produkter og tjenester Om Brønnøysundregistrene

Lovord etter kurs om elektronisk dialog


kursdeltakere i klasserom(30.04.2010) Deltakerne er svært fornøyde etter todagerskurset Elektronisk dialog, som nylig ble arrangert ved Brønnøysundregistrene. Kurset hadde sju deltakere (bildet til høyre) fra Kristiansand i sør til Tromsø i nord.

Blant deltakerne var fem advokatsekretærer, en advokat, og en som jobber med næringsutvikling.

– Blir mer effektive

– Dette har vært veldig nyttig. Vi har fått vite mye om hva Brønnøysundregistrene står for, og hva som skal til for å utføre oppgaver elektronisk, i stedet for med papir og post. Her har vi lært masse nytt, som vi kan bruke til å effektivisere arbeidsdagen vår betydelig, sier Laila Asbjørnsen fra advokatfirmaet Simonsen i Kristiansand. Hun er svært fornøyd med todagerskurset Elektronisk dialog, som hun har deltatt i. – Elektronisk innsending innebærer at vi får kvalitetssikret jobben vår på en god måte, fordi vi får tilbakemelding med en gang hvis det gjøres feil underveis. Dermed sparer både vi og kundene tid, sier hun. Laila Asbjørnsen tilføyer at hun tror levering av selvangivelsen på nett vil føre til at stadig flere, både privatpersoner og innen næringslivet, innser fordelene ved den elektroniske vegen. – Den neste terskelen som må forseres, er å få kundene våre til å signere elektronisk, sier hun.

Torstein Rugtvedt Laila Asbjørnsen

Kursdeltaker:
Torstein Rugtvedt,
Tromsø

Kursdeltaker:
Laila Asbjørnsen,
Kristiansand

– Gode pedagoger

– Et svært bra opplegg og flinke kursholdere med gode pedagogiske evner. Slik oppsummerer Tromsø-advokaten Torstein Rugtvedt sin opplevelse av kurset. – Jeg synes det har vært helt fantastisk. Kurset har gjort at vi tenker i nye baner når det gjelder hvilke kanaler vi kan bruke overfor det offentlige. Jeg tror at den elektroniske vegen er for dårlig kjent. Flere skulle ha vært på slike kurs. Dette er virkelig forenkling, sier advokaten.

Laila Asbjørnsen og Torstein Rugtvedt er samstemte i å rose Brønnøysundregistrene som samarbeidspartnere og kursarrangører.
– Folkene deres er veldig imøtekommende og serviceinnstilte. Det har vært sosialt og hyggelig å være på kurs hos dere. Det har vært trivelig og nyttig å knytte kontakter med andre i samme bransje. Vi er blitt kjent med folk som jobber ved Brønnøysundregistrene, og dette vil gjøre det lettere å ringe og ta kontakt seinere, sier Laila Asbjørnsen.

– Som kursdeltakere har vi blitt mottatt på en veldig fin måte, sier Rugtvedt, som i likhet med Asbjørnsen aldri har vært i Brønnøysund tidligere.

Flere kurs

Neste kurs i Elektronisk dialog er i Brønnøysund 8. og 9. september. Du kan melde deg på allerede nå. Kursbeskrivelse og påmelding hos Brønnøysundregistrenes kurssenter.

 

 

















Nyhetsarkiv

Mange kurs ved Brønnøysundregistrene i høst

Litauen tilgjengelig i European Business Register

Lang saksbehandlingstid for papirmeldingar – bruk Altinn

Brønnøysundregistrene åpner dørene

Registrering av tilknytninger i Frivillighetsregisteret


Lær å utvikle tjenester i Altinn

Enklere tilgang til offentlige data

Momskompensasjon? Hugs registrering i Frivilligregisteret

Roser kurs i elektronisk dialog

Kassevis med «askepost» til Brønnøysund

Altinn trenger flere med spesialkompetanse

Få plasser igjen på vår-kursene

Ros etter kurs-serie hos Skatteetaten

Semantic Days 2010: Ord er viktige

Bostyrer – opptatt av effektivitet og lei av papirdokumenter?

Altinn får medhald i Personvernnemnda

Endring i registrering for merverdiavgift

Enklere elektronisk dialog med arbeidsgivere

Kurssenteret med innholdsrik kurs-vår

Serbia tilgjengeleg via EBR

Er du trygg mot identitetstyveri?

Frist for levering av årsregnskap

Omvisning på Brønnøysundregistrene

Sender ut 13 000 påminninger til NUF

Personinformasjon trygg hos Brønnøysundregistra

Utvidet mulighet til å reservere seg mot telefonsalg

Flere organisasjonsformer kan registreres elektronisk

Nye næringskoder tilgjengelig i Enhetsregisteret

Etterlengta sommarjobbar for jusstudentar

Frivillighetsregisteret har registrert organisasjon nummer 10 000

Fødselsnummer i Brønnøysundkatalogen

Slovenia tilgjengelig med foretaksinformasjon i EBR

Vellykket kamp mot skjemaveldet

Innholdsrik kurs-vår ved Brønnøysundregistrene

Meld inn foreningen din i Frivillighetsregisteret

Nytt land og nye produkter i European Business Register

 

 

Flere saker

Brønnøysundregistrene, 8910 Brønnøysund · Telefon: 75 00 75 00 · firmapost@brreg.no · Organisasjonsnummer: 974 760 673