 |
Avdelingsdirektør Roar Olsen. |
(28.10.2009) Norge er et foregangsland i å tilby elektronisk rapportering til myndighetene. I Europa ligger Norge på tredjeplass. Dette slås fast i en fersk rapport fra OECD (Organisasjonen for økonomisk samarbeid og utvikling i Europa).
Nordmenn ligger på topp i bruken av de elektroniske tjenestene, som blant annet finnes i Altinn. Bruken av elektroniske tjenester har redusert rapporteringstiden for næringslivet med 1 200 årsverk de siste ti årene.
– Vi syns det er gledelig at OECDs rapport bekrefter virkningen av arbeidet med Altinn. Under videreutviklingen av denne tjenesten håper vi å kunne ta ut enda større gevinster, sier avdelingsdirektør Roar Olsen ved Brønnøysundregistrenes avdeling for nasjonal e-forvaltning og infrastruktur.
|