(06.06.2008) To brukerfora var i uke 23 samlet til møte ved Brønnøysundregistrene: Brønnøysundregistrenes brukerforum og Brukerforum for elektroniske tjenester og samordning for næringslivet. Tore Lia er en av deltakerne.
- Brønnøysundregistrenes brukerforum er veldig matnyttig for oss. Ikke minst er dette en fin anledning for å treffe menneskene i systemet og utvikle kontakt med andre brukere, sier Tore Lia (bildet) i Norske kredittopplysningsbyråers forening. Han har vært med i Brønnøysundregistrenes brukerforum i en årrekke.
– I løpet av årene har det vært ei klar utvikling i positiv retning. Dette gjelder i stor grad måten møtene organiseres på, sier Lia.
– For oss er det viktig og nyttig med kontakt og dialog med brukerne. Brukerforum er et sosialt møtepunkt, og er viktig for at vi skal få tilbakemeldinger, helst på forbedringspunkter – både når det gjelder det vi har gjort og det vi planlegger å gjøre i framtida. Dessuten er brukerforum viktig for oss når det gjelder å fortelle om hvilke rutiner vi har og hvorfor, hva vi ved Brønnøysundregistrene jobber med og hvilke planer vi har for framtida, sier avdelingsdirektør Eirik Kristiansen ved Løsøreavdelingen.
De to brukerforaene som har vært samlet til møte teller til sammen 70 personer. Dels har de to foraene hatt felles møteprogram, dels har de hatt egne møter. På det felles programmet til de to brukerforaene står blant annet Altinn II-satsingen, eDialog, elektronisk tinglysing og brukerservicetjenester.
Andre møtedag tilbrakte Brønnøysundregistrenes brukerforum på Vega Havhotell. Her fikk de blant annet orientering om Frivillighetsregisteret og om nye lovendringer. Forummedlemmene har fått innblikk i Konkursregisterets bosider og problematikken omkring tyveri av identiteter har også stått på dagsorden.
Innimellom ble det også anledning til å nyte litt av sommerværet i skjærgården:
– Hver eneste gang jeg har vært her i Brønnøysund, har det vært kjempevær, sier brukerforumveteran Tore Lia.
|