(22.08.2005) Brønnøysundregistrene har trukket ut to nye heldige vinnere av reisegavekort på 10 000 kroner. Vinnerne ble Ingunn Skalmeraas og Klaus Egge. Trekningen ble tatt blant dem som har sendt inn årsregnskap til Regnskapsregisteret elektronisk via Altinn i løpet av juli.
Det artige er at Ingunn Skalmeraas selv har vært ansatt ved Brønnøysundregistrene fra 1994 til 1998. Nå jobber hun hos firmaet Statsautorisert revisor Bjørn Sørlie AS i Trondheim.
Pådriver
– Ettersom jeg har jobbet ved Brønnøysundregistrene har jeg vært pådriver for å ta i bruk Altinn både hos Nordaudit i Brønnøysund der jeg jobbet før, og nå hos Statsautorisert revisor Bjørn Sørlie AS. Og grunnen er at Altinn er den enkleste måten å sende inn både regnskaper og ligningspapirer på. Alle her på kontoret er tilfredse med Altinn, sier Ingunn Skalmeraas.
Hun er overrasket og glad for å vinne. Hvor reisen går, har hun ikke bestemt seg for ennå, men håper det blir en feriereise før jul.
 |
Klaus Egge. (Privat foto.) |
Lettvint og fleksibelt
Den andre vinneren, Klaus Egge, er eier og daglig leder av revisjons- og regnskapsfirmaet Nordvest Revisjon AS på Eide på Nordmøre.
– Vi bruker Altinn i vårt firma både fordi det er lettvint og fleksibelt, og forenkler vår hverdag i forhold til alternativet, som er å sende inn på papir, sier Egge.
Han er usikker på hvor kan skal legge turen som vinner av et reisegavekort. Han har aldri vært verken i Roma eller Paris, så det kan være mulige reisemål. Island frister også.
Ønsker flere elektroniske regnskap
Tidligere i sommer ble det trukket ut tre vinnere av reisegavekort fra Berg-Hansen Reisebyrå blant dem som hadde sendt inn regnskap til Regnskapsregistret via Altinn i løpet av første halvår.
– Grunnen til at vi premierer de som bruker Altinn, er å stimulere brukerne til å sende inn årsregnskapene via Altinn og helst så tidlig som mulig i sesongen. I tillegg har Finansdepartementet bestemt at de som sender inn årsregnskapet elektronisk via Altinn innen 1. september, skal slippe å betale forsinkelsesgebyr, sier underdirektør Gisle Tøgersen ved Brønnøysundregistrene.
|